FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - ACADEMICA CLINCENI 1-2

VIDEO » FC Voluntari - Academica Clinceni 1-2 » Elevii lui Ilie Poenaru câștigă duelul din subsolul clasamentului

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 septembrie 2019 09:00

FC Voluntari a fost învinsă de Academica Clinceni 1-2 și rămâne ultima în Liga 1.

FC Voluntari - Clinceni 1-2
Au marcat: Țîră 77'/Derreti 34', Dobrescu 49'

După un început echilibrat, Clinceni a fost prima care a deschis scorul, în minutul 33. Deretti a marcat cu un șut spectaculos din centrul careului. După pauză, elevii lui Ilie Poenaru și-a mărit avansul. Dobrescu a marcat în minutul 49, cu un șut de la 6 metri.

Finalul a fost unul încins. În minutul 77, Țîră a redus din diferență, cu un șut de la 10 metri. Voluntari a forțat egalarea pe final, dar nu a putut să mai marcheze.

După acest rezultat, Academica este pe locul 12, cu 9 puncte. FC Voluntari e ultima, cu 5 puncte în 10 meciuri.

Vezi AICI clasamentul din Liga 1!

Echipele de start

Voluntari: Rîmniceanu - C. Nica, Balaur, Armaș, Al. Vlad - Laidouni, Gorobsov, I.Gheorghe - Mățan, Ebralidze, Țîră
Antrenor: Crstiano Bergodi
Rezerve: Mitrev, Leasa, Achim, Kocic, Căpățână, Costin, D. Benzar,

Clinceni: Vâlceanu - F. Achim, Răuță, Chatziterzoglou, Dobrescu - Deretti, Șut, Cebotaru, R. Ion - Buziuc, Vojtus
Antrenor: Ilie Poenaru
Rezerve: Santos, Popescu, Pîrvulescu, Netzer, Barbu, Dumitru, Nsiah

Stadion: "Anghel Iordănescu"
Arbitru: George Găman // Asistenți: Daniel Mitruți, Marius Badea.

Drama lui Marko Momcilovic la FCSB » Nici să alerge nu mai poate!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional