FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FC BOTOȘANI 1-1

FC Voluntari - FC Botoșani 1-1 // Scenariu cu repetiție! Ilfovenii conduc din nou, dar nu reușesc să sparga gheața în noul sezon + Clasamentul actualizat în Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 septembrie 2018 17:02

FC Voluntari și FC Botoșani se înfruntă ACUM în singura partidă de Liga 1 a zilei. Partida e liveTEXT cu video pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 ș Look Sport.

FC Voluntari și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 1-1, în singurul meci de Liga 1 al zilei.

Ilfovenii nu au reușit nici astăzi să sparta gheața în Liga 1. Scenariul partidei a fost unul asemănător cu al partidei din etapa precedentă, contra lui Sepsi. Am preluat conducerea în prima repriză. Francezul Aissa Laidouni a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri primită în minutul 36.

Defensiva lui Dinu Tudoran rezista fără probleme atacurilor sterile, lipsite de zvâc, lansate de botoșăneni. Geoffrey Malfleury a dat planurile gazdelor peste cap. A fost eliminat în minutul 51, pentru al doilea galben, cauzat de o intrare cu talpa pe glezna adversarului.

Sebastian Chitoșcă a egalat în minutul 80. A reluat înghesuit, cu exteriorul, din interiorul careului de 16 metri. Botoșani a presat în zadar în minutele de prelungire.

FC Voluntari rămâne ultima în Liga 1, cu 4 puncte acumulate în 10 etape. FC Botoșani ocupă momentan locul 12, de baraj.