FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB

FC VOLUNTARI - FCSB 1-2 // VIDEO + FOTO Olaru și Coman duc formația lui Vintilă pe locul secund în Liga 1! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat joi, 06 februarie 2020 11:45

FCSB a câștigat restanța cu FC Voluntari, scor 2-1, și a urcat pe locul secund în Liga 1.

Vezi AICI clasamentul actualizat din Liga 1

Darius Olaru și Florinel Coman, două dintre perlele lui Becali, au marcat cu execuții spectaculoase în prima repriza. Mijlocașul adus de la Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 cu un voleu spectaculos, dar gazdele au egalat prin Simonovski, aflat la al doilea meci consecutiv cu gol marcat.

Florinel Coman a stabilit rezultatul final în minutul 43, cu un șut inteligent la colțul scurt.

Cu 3 jocuri rămase de disputat din sezonul regulat, FCSB ocupă locul secund, cu 42 de puncte. Lider e CFR Cluj, cu 47. FC Voluntari rămâne pe ultima poziție, cu doar 11 puncte.

FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

• Au marcat:  Simonovski '33 / D. Olaru '8, Fl. Coman '42
  • Vezi VIDEO de la meci
  • Igor Armaș, fundașul central al gazdelor, a văzut cartonașul roșu în minutul 45.

Echipele de start

Voluntari: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Armaș, Kocic - Fl. Achim, De Lucas - Sanoh, Cătățînă, Mățan - Simonovski
Rezerve: Rîmniceanu - Al. Vlad, Borțoneanu, I. Gheorghe, Eric, Țîră, Vl. Morar
Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Bălgrădean - Crețu, I. Cristea, L. Filip, Soiledis - Oaidă, Olaru, Moruțan - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad - D. Nedelcu, Gnohere, Momcilovic, I. Vînă, C. Dumitru, A Popa
Antrenor: Bogdan Argeș Vintilă

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!