FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - GAZ METAN 1-2

FC VOLUNTARI - GAZ METAN 1-2 // VIDEO + FOTO Edi Iordănescu, parcurs perfect în play-out! Cum arată ACUM lupta pentru salvarea de la retrogradare

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 aprilie 2019 19:55

Gaz Metan Mediaș s-a impus în deplasarea de la Voluntari, scor 2-1, și continuă parcusul impecabil din play-out.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 12, prin Caiado. Pasa decisivă a fost oferită de Rondon, după ce l-a ridiculizat pe Armaș.

Alexandru Vlad a egalat pentru gazde în minutul 38 cu un șut de la marginea careului de 16 metri.

Reușita izbăvitoare a venit în minutul 79, după o eroare flagrantă de arbitraj. Mingea depășise terenul la debutul acțiunii ofensive. Venezueleanul Mario Rondon a fost pe fază și a profitat, la o respingere greșită a lui Vâtcă.

captura +15 FOTO

Gaz Metan continuă parcursul perfect din play-out, cu cinci victorii din cinci meciuri și se desprinde în fruntea clasamentului.

FC Voluntari e prima deasupra locului de baraj, cu un avans de 4 puncte față de Hermannstadt. Sibiul, Dunărea Călărași și Chiajna par rupte de pluton cu 9 etape rămase de jucat.