FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC ARGEȘ

FCSB - FC ARGEȘ. Două mari erori de arbitraj în repriza secundă: penalty refuzat gazdelor + gol din ofsaid

În minutul 65, la scorul de 2-0, FCSB ar fi trebuit să primească penalty. Captură TV Telekom Sport. +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2020 23:20 / Actualizat luni, 21 septembrie 2020 11:02

FCSB n-a avut probleme în meciul cu FC Argeș (3-0), „tripla” lui Dennis Man spulberând orice emoție pentru roș-albaștri. Totuși, partida de la Giurgiu n-a fost scutită de greșeli de arbitraj.

Brigada condusă de George Găman a interpretat greșit două faze.

• În minutul 65, la scorul de 2-0, FCSB ar fi trebuit să primească penalty în urma duelului dintre Horșia și Tofan. Arbitrul George Găman n-a observat contactul clar dintre cei doi jucători si a lăsat jocul să continue.
  • Șapte minute mai târziu, tușierul Florin Păunescu din Rm. Vâlcea n-a văzut poziția de ofsaid premergătoare golului trei reușit de Dennis Man.