FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC VOLUNTARI 1-1

Compagno l-a exasperat pe Dică! 7 ratări uriașe în meciul cu FC Voluntari » Omrani stă la pândă

Andrea Compagno (26 de ani, atacant) a ratat nu mai puțin de 7 ocazii în partida FCSB - FC Voluntari, încheiată cu victoria roș-albaștrilor, 1-0. +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 12 septembrie 2022 22:50 / Actualizat luni, 12 septembrie 2022 23:09

Andrea Compagno (26 de ani, atacant) a ratat nu mai puțin de 7 ocazii în partida FCSB - FC Voluntari, încheiată la egalitate, 1-1.

A fost al 3-lea meci pentru Compagno la FCSB, toate din postura de titular. Italianul cumpărat cu 1,5 milioane de euro de la FCU Craiova n-a găsit drumul spre gol în partida cu FC Voluntari. A irosit o mulțime de situații, cele mai multe ca urmare a unor lovituri de cap.

GSP a aflat clauza lui Bauza! Cât trebuie să plătească Becali ca să-l cumpere de la FCU Craiova
FCSB

Andrea Compagno, 7 ratări în FCSB - FC Voluntari

• 1) Minutul 27: Compagno trimite cu capul în bară, la colțul scurt, din centrarea lui Andrei Cordea;

• 2) Minutul 34: din întoarcere, Andrea Compagno îl testează pe Mihai Popa. Portarul Voluntariului are un reflex excelent și își salvează echipa, chiar dacă execuția l-a prins pe picior greșit;

• 3) Minutul 41: Italianul a terminat balul în prima repriză cu un „cap” trimis superb, sub transversală, goalkeeperul ilfovenilor s-a opus spectaculos și de această dată;

• 4) Minutul 50: Florinel Coman șutează din interiorul caerului, Popa respinge în față, la Compagno, care nu are timp să reacționeze și trimite modest din câțiva metri;

• 5) Minutul 60: Compagno atacă excelent centrarea lui Olaru, redirecționează bine, în forță, dar nu cadrează nici acum lovitura de cap;

• 6) Minutul 64: Compagno se demarcă bine, încearcă să-l surprindă pe Popa tot cu o lovitură de cap, dar nu prinde poarta;

• 7) Minutul 74: În fine, chinul lui Andrea s-a încheiat - cum altfel?! - cu o lovitură de cap trimisă peste.

Omrani, noul concurent al lui Compagno

Billel Omrani a văzut de pe Arena Națională partida FCSB - FC Voluntari. Gigi Becali și-a îndeplinit principala dorință a acestei perioade de marcato. L-a convins pe Omrani să vină la FCSB, oferindu-i un salariu de 20.000 de euro/lună. El urmează să fie apt de joc în două săptămâni, când va fi pus la punct cu pregătirea fizică, și va deveni un concurent direct pentru Compagno.