FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VIITORUL 0-5

Ionel Gane, doborât de eșecul cu Viitorul: „Am avut o discuție în vestiar”

Dinamo a fost umilită de Viitorul, scor 0-5, iar fanii din DDB și-au pierdut răbdarea cu antrenorul Ionel Gane. +17   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 februarie 2021 22:40 / Actualizat vineri, 26 februarie 2021 22:59

Dinamo a fost umilită de Viitorul, scor 0-5. Ionel Gane (49 de ani) spune că e deschis la discuții cu oamenii din conducere, în legătură cu viitorul său la echipă.

Fanii-finanțatori din DDB au lansat un sondaj intern, în care se discută înlocuirea antrenorului Ionel Gane. Acesta admite umilința trăită și așteaptă discuțiile din zilele următoare.

Dinamo - Viitorul 0-5. Ionel Gane: „Ar trebui să ne fie rușine”

„Ar trebui să ne fie rușine. Când scorul e 0-3, e greu să revenim. Am avut o răbufnire în debutul reprizei secunde, dar am clacat din nou. E un meci de coșmar, trebuie să îl uităm. Punem puține probleme ofensiv, dar stăm prost și defensiv. Ăsta e adevărul. e cel mai greu moment de când sunt eu aici. Am luat un punct în 5 meciuri. Am avut o discuție cu ei în vestiar și o să vedem ce va fi.

E o umilință, ar trebui să ne fie rușine! Am fost mai uniți când erau probleme mari, în decembrie, iar acum, după eforturile suporterilor, n-am mai arătat nimic. Să vedem ce se întâmplă. Nu eu decid. Am spus că rămân atât timp cât se poate”, a declarat Ionel Gane, la Look Sport+.

Morsay a avut amețeli la pauză. Acum l-am văzut mai bine, nu cred că e ceva grav.

Suferim mult, nu reușim să dăm gol, puține ocazii. Cu toate astea, primim și niște goluri ușoare pe început de meci. Greșeli individuale care nu trebuie să se întâmple. Trebuie să ne revenim, e un meci decisiv în Cupă
- Ionel Gane, antrenor Dinamo

+13 FOTO

Dinamo - Viitorul 0-5 // Mihai Stoichiță: „La cum a arătat Dinamo, o să aibă probleme și cu Dunărea Călărași”

DDB, acord cu un gigant japonez! Veste uriașă pentru Dinamo: „Nu ne oprim aici!”

Gabi Balint, după umilința trăită de Dinamo în prima repriză cu Viitorul: „Echipa e contra a ceea ce fac suporterii”