FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - JIANGSU SUNING 3-1

FOTO EXCLUSIV Schimbare de căpitan la FCSB? Gestul făcut de Budescu în minutul 64 al partidei cu Jiangsu

Articol de - Publicat duminica, 28 ianuarie 2018 20:20

Cristi Tănase a îmbrăcat pentru prima dată de la revenire tricoul celor de la FCSB în victoria cu Jiangsu Suning, scor 3-1, preluând și banderola de căpitan de la Florin Tănase.

Cristi Tănase a fost introdus de Nicolae Dică în minutul 64 al partidei, în locul căpitanului de drept al formației, Florin Tănase.

"Dodel" s-a îndreptat cu banderola către următorul jucător aflat pe listă, Budescu, însă acesta l-a refuzat categoric, sugerându-i că el este cel mai în măsură să o poarte.

Tănase a evoluat excelent, fiind aproape să și marcheze printr-un șut trimis din afara careului. Mingea trimisă la colțul lung a fost scoasă de portarul advers.