FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ACS POLI 1-2

FOTO Imaginea arătată de Vali Costache la cameră, după golul cu ACS Poli » Ea e frumusețea căreia i-a dedicat reușita

Articol de GSP - Publicat luni, 11 septembrie 2017 21:28

Dinamo - ACS Poli a fost 1-2, în etapa a 9-a a Ligii 1. Scorul a fost deschis în minutul 30 de Valentin Costache. Dinamovistul a fructificat o pasă perfectă venită de la Adam Nemec și a sărbătorit a doua sa reușită în tricoul alb-roșu cu o dedicație specială.

Jucătorul de 19 ani s-a apropiat de cameră și a arătat una dintre apărătoare, care avea imprimată o poză cu el și iubita sa. Mai multe imagini puteți vedea în galeria foto!

Costache a mai înscris pentru Dinamo în meciul din deplasare cu Viitorul, aducând victoria "câinilor", 1-0.

În meciul de azi, Dinamo a fost egalată în minutul 37 de Vașvari, din penalty, și a pierdut, 1-2, după reușita lui Drăghici, 63.