FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - STEAUA

FOTO şi VIDEO Gorjenii şi-au luat revanşa » Steaua a pierdut la Pandurii acasă, scor 1-3

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 15 martie 2015 22:22

Steaua a fost învinsă de Pandurii în deplasare, scor 1-3, şi a ajuns la a patra înfrîngere din acest sezon de Liga 1.
Formaţia lui Edward Iordănescu a deschis scorul în minutul 37, după ce Mihai Roman i-a luat faţa lui Varela şi a împins în poartă o minge venită de pe partea stîngă de la Pintilii.

Gorjenii au marcat şi al doilea gol al întîlnirii în minutul 57, cînd Arlauskis a ieşit la 20 de metri de propria poartă şi Shalaj l-a lobat perfect. Steaua a reuşit golul de onoare în minutul 67, după o lovitură liberă executată perfect de Gabriel Iancu de la 25 de metri.

Ultima reuşită a partidei a purtat semnătura lui Eric, care a marcat în minutul 95 din penalty. Gabriel Tamaş a fost cel care a provocat lovitura de la 11 metri după ce l-a faultat în careu pe Nistor.

După acest meci, gorjenii au urcat pe locul 9 în campionat, cu 25 de puncte, în timp ce roş-albaştrii rămîn lideri, cu 47 de puncte, la 7 lungimi peste ocupanta locului 2, Petrolul Ploieşti.