FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - U CLUJ 2-2

FOTO şi VIDEO Răzbunarea "Prinţului" » Dinamo - U Cluj 2-2 şi "cîinii" sînt la 5 puncte de CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 mai 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 02 mai 2012 23:43

Dinamo a terminat la egalitate, 2-2, cu U Cluj şi a coborît la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj

VEZI AICI GOLURILE

După o primă repriză echilibrată, Dinamo a condus la pauză cu 1-0, datorită golului marcat de Curtean.

Folosit titular în banda dreaptă, Strătilă a impresionat prin cîteva acţiuni individuale care au creat panică în apărarea oaspeţilor. Echipa lui Niculescu nu i-au dat mari emoţii lui Bălgrădean în prima parte.

Cele două formaţii au oferit un ritm foarte scăzut şi în repriza secundă. D. Popa a dat alarma cu un şut bombă din lovitură liberă, deturnat în corner de Bălgrădean. Dar pericolul nu i-a ocolit pînă la urmă pe "cîini". Alexe a respins slab o minge, iar Morar l-a învins pe Bălgrădean şi adus egalarea.

Nou-intratul Cosmin Matei a adus liniştea în tabăra dinamoviştilor. În minutul 85, Ţucudean a scos bine pentru Matei, care a adus i-a adus pe cîini în avantaj.

Fostul dinamovist Adrian Cristea a dat lovitura de graţie. În minutul 90, "Prinţul" a prins un şut superb la colţul lung şi a stabilit scorul final, Dinamo - U Cluj 2-2.

Dinamo a rămas la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!

Înaintea partidei, fanii dinamoviştilor din peluză s-au luat la bătaie între ei şi au fost evacuaţi