LIGA 1    •   REUNIRE

GALERIE FOTO FC Botoșani s-a reunit astăzi! Ce lot are la dispoziție Cristi Pustai

Foto: Ionuț Tabultoc +13 FOTO
Foto: Ionuț Tabultoc

Articol de — Luni, 11 Ianuarie 2016

FC Botoșani a avut astăzi reunirea la stadionul Municipal. Mîine, jumătate de lot va merge în cantonamentul din Gura Humorului, iar cealaltă jumătate va merge la Iași pentru a face vizita medicală, urmînd ca apoi să aceștia să meargă la munte.

Lotul prezent la reunire sub comanda lui Cristi Pustai:

Portari: P. Iliev, Pleşca, R. Avram
Fundaşi: Acsinte, Patache, A. Miron, Dimitrov, A. Ichim, Plămadă
Mijlocaşi: Casado, Bordeianu, Brata, Cabrera, Cucu, Vaşvari, Ivanovici, S. Popovici
Atacanţi: Hadnagy, Fulop, Tudorache

*Marius Tomozei (CSM Rm. Vâlcea), Cătălin Golofca (Rapid CFR Suceava), Flavius Cuedan (Şoimii Pîncota), Adrian Nicorici ( CSS Botoșani) sînt în probe.

**Martinus și Ngadeu au lipsit de la reunire. Cei doi vor ajunge mîine în România.

***Roman n-a fost nici el la reunire din cauza unei accidentări.

După cantonamentul de la Gura Humorului, fotbaliştii botoşăneni vor avea două zile libere, iar pe 25 ianuarie vor trebui să se prezinte la Aeroportul Otopeni pentru a pleca stagiul de pregătire din Antalya.

Programul amicalelor lui FC Botoșani:

FC Botoşani- Bekescsaba 1912 (locul 12 Liga I- Ungaria)
FC Botoşani- FC Slovacko (locul 10 Liga I- Cehia)
FC Botoşani- Volyn Lutsk (locul 5 Liga I- Ucraina)
FC Botoşani- FC Zorya Luhansk (locul 3 Liga I- Ucraina)
FC Botoşani- MFK Ruzumberok (locul 8 Liga I- Slovacia)
FC Botoşani- FC Jagiellonia (locul 8 Liga I- Polonia)

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Cupa FED

Franța - România

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-