FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 0-0

GAZ METAN - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 0-0 // VIDEO Egalul nimănui » Edi Iordănescu nu bate pe nimeni, în timp ce Dan Alexa ajunge la un număr record de egaluri

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 14:54

Gaz Metan Mediași și Dunărea Călărași s-au anulat reciproc și au terminat la egalitate, 0-0, în primul meci al zilei.

Meciul a început furtunos, cu două ocazii ale celor de la Gaz Metan în primele 5 minute. Portarul călărășean Nicolai Calancea a intervenit de două ori foarte bine la reluarea cu capul a lui Rondon și la șutul din lovitură liberă a lui Chamed.

Prima repriză s-a terminat cu o ocazie uriașă a Dunării Călărași. Souda a rămas singur cu portarul Răzvan Pleșca, dar a șutat în el. În startul reprizei a doua, în minutul 51, Dunărea a ratat o ocazie importantă prin Honciu, care a șutat pe lângă din colț.

Imediat, în minutul 51, Calancea a respins din nou foarte bine un șut al lui Chamed. Până la final, cele două formații s-au anihilat reciproc și nu au mai fost ocazii importante.

Clasament Liga 1

După acest egal, Gaz Metan ajunge la 31 de puncte și este pe locul 10. Dunărea acumulează 24 de puncte și se află pe poziția a 12-a.

Vezi aici cum arată LIVE clasamentul Ligii 1!

Edi Iordănescu încă nu a bifat prima victorie pe banca lui Gaz Metan, în timp ce echipa lui Dan Alexa ajunge la 12 egaluri, cele mai multe pentru o echipă din Liga 1 în acest sezon.