FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - VOLUNTARI 1-0

GAZ METAN - VOLUNTARI 1-0 // VIDEO Sergiu Buș aduce victoria trupei lui Edward Iordănescu » Medieșenii rămân pe loc de play-off

Articol de GSP - Publicat marti, 03 decembrie 2019 18:00

Gaz Metan a câștigat meciul cu FC Voluntari din etapa a 19-a din Liga 1, scor 1-0.

Medieșenii au controlat prima repriză și în minutul 42 au cerut penalty. Darius Olaru a intrat în careu și a căzut în momentul în care a fost atacat. În prima fază, arbitrul Cătălin Buși a arătat punctul cu var, însă a revenit imediat asupra deciziei și i-a acordat cartonașul galben lui Olaru pentru simulare. (Detalii AICI)

Unicul gol al meciului a venit în minutul 79, când Sergiu Buș a preluat o acțiune personală și a marcat după ce a driblat portarul.

Gaz Metan ocupă locul 5, cu 30 de puncte, la 3 lungimi peste FCSB. FC Voluntari e ultima în Liga 1, cu doar 8 puncte.

Gaz Metan - FC Voluntari 1-0

ECHIPELE DE START:

Gaz Metan: Pleșca - R. Romeo, Larie, M. Constantin, Velisar - Fofana, Roșu - Olaru, Cardoso, Chamed - Sg. Buș
Rezerve: Batista, P. Costea, Diakota, Droppa, Ely, Pleașcă, Trif
Antrenor: Edward Iordănescu

FC Voluntari: Rîmniceanu - Strună, Balaur, Armaș, Vlad - Căpățână, Gorobsov, Laidouni - Gheorghe, Țîră, Mățan
Rezerve: Mitrev, C. Costin, Avto, Kocic, Papazoglou, Rodriguez, Signorelli
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Gaz Metan
Arbitru: Cătălin Busi (Vâlcea) / Asistenți: Florin Păunescu (Vâlcea) și Romică Bîdeș (Argeș)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!