FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - CFR CLUJ 1-3

HERMANNSTADT - CFR CLUJ 1-3. Liviu Ciobotariu atacă LPF după înfrângerea cu CFR Cluj: „Nu e corect ce se întâmplă!”

Liviu Ciobotariu (49 de ani) FOTO Facebook Hermannstadt

Articol de GSP - Publicat luni, 25 ianuarie 2021 22:17 / Actualizat luni, 25 ianuarie 2021 23:15

CFR Cluj a învins FC Hermannstadt, scor 3-1, în runda #18 din Liga 1, și se apropie la un singur punct de liderul FCSB.

„Au fost două reprize diferite. În prima repriză am arătat mai bine, am fost organizați, am încercat să îi surprindem pe cei de la CFR pe contraatac. Am marcat, dar am primit foarte rapid golul care ne-a luat moralul. Felicit CFR, este o victorie meritată. Noi nu ne-am ridicat la nivelul la care mi-aș fi dorit. Aș fi vrut mult mai mult de la acest joc”, a declarat Liviu Ciobotariu la TV Telekom Sport.

Liviu Ciobotariu: „Nu mi se pare corectă această programare”

Liviu Ciobotariu crede că formația lui este dezavantajată de programul stabilit de LPF: „Astăzi atât s-a putut, iar în meciul următor ne așteaptă un adversar dificil, Chindia Târgoviște. Avem mare nevoie de puncte. Cei de la Chindia au trei zile de pauză în plus și nu mi se pare corectă această programare. Trebuie sa ne revenim din punct de vedere fizic si apoi al moralului.

Din punctul de vedere al atitudinii și determinării, nu am ce să le reproșez jucătorilor. Trebuie sa ne revenim din punct de vedere fizic si apoi al moralului. Mi-am asumat responsabilitatea de a veni în plin campionat. Sunt lucruri care trebuiesc luate de la zero. Am fost foarte lenți în construcție, din cauza pregătirii fizice” a mai spus antrenorul pentru sursa citată.

Am început bine meciul. Din păcate, le-am dat spațiu și au revenit în partidă. Trebuie să ținem capul sus. Am alergat foarte mult, am luptat în seara asta

Romario Pires, mijlocaș FC Hermannstadt

Clasament Liga 1:

VIDEO. Amintirile lui Djokovic la despărțirea de CFR: „Cele mai neplăcute au fost ultimele 5 minute de la Sevilla”

Legenda lui Dinamo, șocată de gafa spaniolilor: „Cum să plece liber? E ceva la mijloc, dar nu pot spune ce”

Adrian Mutu: „Negoiță a greșit. L-aș da afară din țară pe Cortacero!” + ce spune despre „episodul jacuzzi”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”