LIGA 1    •   OŢELUL

L-au înlocuit pe Grig » Ionuţ Badea e noul antrenor al Oţelului

Joi, 27 Iunie 2013

Oţelul Galaţi şi-a găsit repede antrenor după demisia lui Petre Grigoraş, reuşind să-l convingă pe Ionuţ Badea să preia echipa pentru următorii doi ani.

"Noul tehnician principal al FC Oţelul Galaţi este Ionuţ Badea, antrenor cu reale calităţi pe care ne dorim să le demonstreze din plin în mandatul său ca roş-alb-albastru. Badea, fost jucător "oţelar" în deceniul trecut, va semna zilele următoare pe doi ani cu gruparea noastră. El vine la FC Oţelul alături de propriul staff tehnic. Ionuţ Badea va fi prezentat oficial vineri, 28 iunie 2013, la ora 18.00. Evenimentul va avea loc la stadionul Oţelul" este prezentarea făcută de site-ul oficial al gălăţenilor.

Badea a îmbrăcat tricoul gălăţenilor în sezonul 2002/2003, cînd a evoluat în 27 de meciuri, reuşind să marcheze un gol.

Comentarii (5)

theopalas  •  28 Iunie 2013, 00:29
Postat de faurul_pamantului pe 27 Iunie 2013, 21:28

la Otelul, mereu, antrenorii au fost lasati sa-si faca treaba,,, sper sa faca o treaba buna dar sunt sceptic,,,

Lasati in pace au fost dar nu si financiar, in ultima perioada nu au avut liniste, plus transferuri de tot rasul.

fanfcarges  •  28 Iunie 2013, 00:24

o sa faca treaba foarte buna! lasand la o parte ce a facut penescu la FC Arges, Badea chiar a antrenat bine echipa, stil ofensiv, organizare foarte buna...sa vedem ce-i iese cu Otelul..Bafta!

faurul_pamantului  •  27 Iunie 2013, 21:28
Postat de gymd pe 27 Iunie 2013, 21:06

o sa faca trb buna la Otelul daca va fi lasat in pace, sa ne aducem aminte ca este singurul antrenor din liga 1 care are bilant pozitiv impotriva lui Dinamo

la Otelul, mereu, antrenorii au fost lasati sa-si faca treaba,,, sper sa faca o treaba buna dar sunt sceptic,,,

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
0
CFR Cluj
Tucudean 24
1
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-