FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT 3-0

FCSB - HERMANNSTADT 3-0 // VIDEO+FOTO Show cu Hermannstadt » FCSB se impune cu 3-0 și se apropie la 3 puncte de CFR Cluj! Cum arată clasamentul

Articol de GSP - Publicat luni, 11 februarie 2019 16:54

FCSB a câștigat meciul cu Hermannstadt din etapa a 23-a din Liga 1, scor 3-0, după un joc rezolvat încă de la prima fază de poartă.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 3, când Dennis Man a centrat de pe partea dreaptă, iar Răzvan Dâlbea a deviat mingea în propria poartă.

FCSB a majorat diferența în minutul 17 prin Ioan Hora, care a înscris din voleu de la marginea careului mic chiar la debutul său în tricoul vicecampioanei României.

Trupa lui Vasile Miriuță și-a trecut în cont o ocazie importantă imediat după pauză prin lovitura de cap a lui Dâlbea, dar Bălgrădean a fost la post și a respins.

În prelungirile partidei, Filipe Teixeira a primit o centrare de pe dreapta de la Romario Benzar și a stabilit scorul final!

4.233 de suporteriau fost prezenți pe Arena Națională

FCSB revine pe locul 2 în Liga 1, cu 44 de puncte, la 3 lungimi în spatele liderului CFR Cluj. Hermannstadt rămâne pe locul 9, cu 29 de puncte.