FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - GAZ METAN

VIDEO + FOTO Victorie pentru FC Botoșani în ultima etapă împotriva lui Gaz Metan: oaspeții au ratat un penalty în minutul 5

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 iunie 2018 20:16

FC Botoșani a terminat acest sezon cu o victorie, pe teren propriu, scor 2-0, în dauna celor de la Gaz Metan. Victoria a venit grație a două reușite din repriza a doua, prima începând dezastruos pentru gazde.

Darius Olaru a irosit un penalty pentru oaspeți în minutul 5. În a doua repriză botoșănenii au marcat prin Roman (56) și L. Fulop (62) și a ajuns la 40 de puncte. Moldovenii au terminat acest play-out pe locul 2.

Gaz Metan Mediaș este pe locul 4, cu 30 de puncte, dar poate fi depășită de Concordia Chiajna în cazul în care ilfovenii vor scoate cel puțin un punct din disputa cu Poli Timișoara.