FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BRAŞOV 2-0

Lucescu: "Îi apreciez pe jucători pentru ce au făcut, dar m-au dezamăgit în ultimele 5 minute"

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 mai 2009 00:00

Răzvan Lucescu, tehnicianul Braşovului şi selecţionerul României, a comentat meciul pierdut de echipa sa în deplasarea de la CFR Cluj, scor 0-2.

"Valoarea deosebită a jucătorilor de la CFR a făcut ca scorul să se termine 2-0. Accidentarea lui Rui Duarte şi intrarea lui Ruiz au decis meciul. A fost un meci echilibrat, am reuşit să surprindem în unele momente, dar nu am avut inspiraţie. Cred că totuşi este puţin cam mare. Îi apreciez pe jucători pentru ce au făcut în acest meci. M-au deranjat însă ultimele cinci minute, ne-am grăbit şi am fost superficiali.

Nu ştiu dacă mai avem şanse la Europa League, ne vom lupta însă în ultimele trei etape. Pentru noi este o performanţă incredibilă că am ajuns pînă aici, după ce în urmă cu trei ani eram pe locul 11 în Liga a doua", a spus Răzvan Lucescu la conferinţa de presă de după meci.