FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ-VICTORIA BRĂNEŞTI 2-0

Mandorlini: "L-am scos pe Traore pentru că nu am fost mulţumit de cum a jucat"

Articol de GSP - Publicat luni, 02 august 2010 00:00 / Actualizat vineri, 06 mai 2011 12:40

Antrenorul echipei CFR Cluj, italianul Andrea Mandorlini, a declarat, după victoria obţinută în faţa Victoriei Brăneşti, scor 2-0, că este posibil ca Yssouf Kone, care s-a accidentat în prima repriză, să aibă ruptură de tendon.

"Accidentarea lui Kone pare destul de gravă, e posibil să aibă o ruptură de tendon. Din păcate, el are o perioadă în care suferă asemenea accidentări. E păcat, pentru că a avut o prestaţie bună", a spus Mandorlini.

Tehnicianul consideră formaţia sa joacă, deocamdată, la doar 65 la sută din potenţial. "Ne-am propus să câştigăm şi asta am făcut. Mă bucur că nu am primit gol. Nu am făcut un joc foarte ofensiv, dar e normal ca, în această fază, să fie aşa.

Suntem la 65 la sută din potenţial. În repriza a doua, am avut patru-cinci ocazii foarte mari. Nu mă îngrijorează că atacanţii nu marchează şi mă bucur pentru Mureşan şi pentru Dani, care au mreuşit două goluri frumoase", a precizat Mandorlini.

Tehnicianul italian a explicat că l-a înlocuit pe Traore pentru că nu a fost mulţumit de randamentul acestuia: "Traore nu a fost mulţumit că l-am înlocuit, iar eu nu am fost mulţumit de modul în care a jucat. Ştiu că poate mai mult, e conştient şi el de asta. E normal să mai apară câte un dezacord, dar în primul rând el trebuie să fie critic cu randamentul său".