FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GAZ METAN 4-2

Manea: „În a doua repriză am jucat mai aproape de ce ne dorim noi”

Articol de GSP - Publicat luni, 20 octombrie 2008 00:00

Referitor la modul de joc al echipei din Giuleşti,  Nicolae Manea a spus că jucătorii au evoluat aşa cum nu au mai făcut-o de mult: "Am obţinut o victorie de moral şi am reuşit să trecem de numărul 13, pe care eu îl consider cu ghinion. Important e că în a doua repriză am jucat mai aproape de ce ne dorim noi, cu toate că au fost greşeli individuale, peste care am trecut însă şi am revenit.

Am jucat cum nu am mai făcut-o de mult timp. Sper să fi ieşit din criza asta, dar pentru noi urmează un meci foarte dificil cu CS Otopeni. Vreau să felicit şi suporterii pentru atitudinea lor".

Echipa antrenată de Jose Peseiro, Rapid, a trecut duminică de Gaz Metan Mediaş, scor 4-2, iar giuleştenii au reuşit să câştige o partidă în Liga I după o pauză de cinci meciuri, în care au înregistrat un egal şi patru înfrângeri. În urma acestui rezultat Rapid a acumulat 16 puncte şi urcat pe locul 10 în clasament, în timp ce Gaz Metan rămâne cu 11 puncte şi se află pe poziţia 13.