FOTBAL  »  LIGA 1  »

Mexic a obtinul bronzul la Copa America

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 iulie 2007 00:00

Uruguayul a dat prima lovitura. Sebastian Abreu a deschis scorul in minutul 21 si se parea ca nationala alb albastra isi trece in cont podiumul la Copa America. Diego Lugano si-a penalizat insa echipa pe finalul primei reprize.

Uruguayanul a fost eliminat pentru lovire cu cotul in careu, iar Cuauhtémoc Blanco a egalat pentru Mexic. In partea a doua, forcingul mexican a fost inlesnit de superioritatea numerica, iar alb verzii au punctat inca de doua ori.

Mai intai prin Omar Bravo care l-a executat cu sange rece pe Carini. Apoi prin Andres Guardado care a inchis tabela in minutul 76, 3-1 pentru Mexic, locul trei in editia din acest an a Copei America.

In aceasta noapte se joaca marea finala, Argentina castigatoare a competitiei pentru ultima data in urma cu 14 ani si Brazilia, campioana en titre.

Playtech: BREAKING! S-au găsit 5 tratamente anti-covid! Anunțul Comisiei Europene