FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - FCSB 1-1

exclusiv // VIDEO + FOTO Primele informații despre accidentarea lui Ovidiu Popescu » Scenariu horror: ar putea lipsi până în martie 2023

Ovidiu Popescu (28 de ani) s-a accidentat la genunchi chiar înaintea golului de 1-0 din CS Mioveni - FCSB, marcat de Ionuț Balaur (33 de ani) în minutul 26. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 august 2022 22:25 / Actualizat sambata, 06 august 2022 22:53

UPDATE 22:25 - Primele informații despre accidentarea lui Ovidiu Popescu

Din informațiile GSP.ro, Ovidiu Popescu a suferit o entorsă la genunchiul stâng. Este posibil să existe și o leziune a ligamentelor încrucișate. Fundașul dreapta din meciul de azi urmează să efectueze mai multe teste. Doar rezultatul RMN-ului va fi concludent.

Dacă scenariul cel mai negru se adeverește, Popescu ar deveni indisponibil până în luna martie a anului viitor!

I-au dat restart » FCSB vrea să reinventeze un fotbalist „dispărut”, iar Dică a recidivat: „E ilogică decizia lui”
FCSB

Știrea inițială: Ovidiu Popescu, accidentare în CS Mioveni - FCSB

Ovidiu Popescu, omul bun la toate la FCSB, a fost integralist în ultimele 5 partide. Astăzi, la Mioveni, a rezistat pe teren doar 26 de minute, din cauza unei accidentări la genunchiul stâng.

+29 FOTO

În minutul 26, Ovidiu Popescu, fundaș dreapta în meciul de astăzi, a încercat să se țină după Vlad Pop.

La un moment dat, fotbalistul vicecampioanei a renunțat la sprint, ducând mâna la genunchiul stâng. S-a prăbușit pe gazon, strigând de durere. Pop a reușit să centreze, iar Ionuț Balaur a marcat, ajutat și de o deviere a lui Adrian Șut.

+1 FOTO

Ovidiu Popescu nu a mai putut continua partida. A fost ajutat de oamenii din staff să se îndrepte către vestiare. În locul lui, Nicolae Dică l-a trimis pe Denis Haruț.

Ovidiu Popescu, accidentat în CS Mioveni - FCSB

VIDEO cu momentul accidentării lui Ovidiu Popescu

VIDEO Marco Dulca, declarații după debutul la FCSB: „Mă bucur că am făcut pasul la această echipă”

WOW! Mititelu a primit o ofertă de două milioane de euro pentru un titular: „Nu o să vadă vreodată Gigi Becali așa ceva”

Driblează interdicția UEFA » Ce va face galeria celor de la FCSB la meciul cu Dunajska Streda: „Trebuie să fim atenți!”