FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ 1-1

Pancu: "Am avut meciul în mînă, păcat că nu am reuşim să le oferim victoria suporterilor"

Daniel Pancu

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 25 septembrie 2011 00:04

Atacantul Rapidului, Daniel Pancu, a comentat egalul obţinut de giuleşteni în faţa echipei CFR Cluj, scor 1-1.

"Pînă la urmă, eu punct care se adaugă în clasament. A fost o primă repriză cu ocazii de o parte şi de alta, dar în actul secund am controlat jocul, l-am avut în mînă. CFR e o echipă cu care ne vom bate la titlu.

Au avut un portar bun, a scos cîteva mingi pe final şi au reuşit să scoată un egal. Au avut o singură ocazie în repriza secundă şi au marcat. Din păcate, nu am reuşit să le oferim victoria suporterilor, ne bucurăm că au fost alături de noi. Mi-era dor de o asemenea atmosferă.

Sînt mai multe echipe care se vor bate la titlu, de aceea orice punct adăugat în clasament este foarte important. Sînt convins că vom avea un meci foarte greu cu PSV Eindhoven", a spus Daniel Pancu la "Fanatik Show", pe DigiSport 1.

CITEŞTE AICI CRONICA MECIULUI RAPID - CFR CLUJ 1-1, SCRISĂ DE CĂTĂLIN ŢEPELIN!