FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Rotariu și Bicfalvi așteaptă meciurile din play-off: "Greul abia acum începe"

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2016 22:44

Dorin Rotariu și Eric Bicfalvi se mulțumesc cu remiza de la Giurgiu, scor 1-1, asta și pentru că Dinamo a jucat mai bine de o repriză în 10 oameni.

"Ne așteptam la un meci greu, am jucat contra primului loc. Am evoluat o repriză cu un om mai puțin, efortul a fost dublu. E bine că nu am cedat psihic și chiar am deschis scorul.

La ei n-au jucat Alibec, Silviu Lung, fotbaliști care sunt de bază la Giurgiu.

Am căutat să câștigăm meciul și cred că până la eliminare am controlat jocul", a zis Rotariu la Dolce.

"Mă bucur mult pentru debut, am dus 90 de minute. A fost un meci greu, ținând cond că am jucat o repriză și ceva cu un om în minus. E un rezultat bun, dar greul abia acum începe.

Cu fiecare etapă voi fi mai puternic și îmi voi ajuta echipa mai mult.Toată echipa a muncit foarte mult. Până la urma, 1-1 este un rezultat bun", a zis Bicfalvi la Dolce.