FOTBAL  »  LIGA 1  »  DINAMO - STEAUA 1-1

S-au ridicat la nivelul unui derby! Care au fost cei mai buni oameni de pe teren + cifrele care îl contrazic pe Rednic

Articol de GSP - Publicat luni, 07 martie 2016 09:08

Dinamo și Steaua au terminat din nou la egalitate, de această dată 1-1. Acest rezultat o avantajează pe Astra.

Dacă meciul din Cupă a fost modest, de această dată cele două echipe s-au ridicat la nivelul unui derby și au arătat că știu fotbal.

Florin Niță și Eric Bicfalvi au fost remarcații partidei, ambii fiind notați cu 8, în timp ce Adi Popa și Andrei Marc au fost cei mai slabi fotbaliști de pe teren.

Deși Rednic s-a anunțat dezamăgit de rezultat, statistica meciului spune cu totul altceva. Steaua a controlat jocul la absolut toate capitolele atunci când e vorba de posesie, șuturi la și pe poartă și cornere.

caseta

Playtech: ȘOC! Vestea INCREDIBILĂ pentru România din decembrie! Valeriu Gheorghiță a făcut anunțul!

Comentarii (47)
838782509529702
Ilie Badaluta  •  07 Martie 2016, 20:34

daaa astia de la steaua a controlat biletele calatorilor din tren nu meciul cu dinamo

victor_fcd
victor_fcd  •  07 Martie 2016, 16:05
Postat de juliusmad pe 07 Martie 2016, 11:28

dinamo nu a fost peste. ideea era ca dinamo a rata singurele ocazii in repriza a doua numai prin suturi de la peste 20 de metri. nu prea v-ati mai apropiat de poarta. o singura ocazie pe repriza zici? chipciu bara, marica sut bun (ala cand s-a accidentat), muniru sut foarte bun la prima atingere de balon. astea au fost in prima repriza. unde ai vazut tu doar una, nu stiu :)

Juliusica, ce zici de ocaziile din prima repriza? Ca tot repeti asta cu "din afara careului". Essombe 15 m sg cu portarul, si ocazia cu cei 3 din careul mic de 6 m. Acolo cum a fost? Tot asa, ocazii irelevante? zic si eu..

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  07 Martie 2016, 14:58
Postat de cpt.ahab pe 07 Martie 2016, 12:25

Servus, Bianco! Remarcabila serie de invincibilitate si-a pus amprenta pe psihic, pentru ca jucatorii au avut increderea si taria de a reveni pe tabela, ceea ce nu s-a mai intamplat de multa vreme intr-un derby! Iar egalarea a survenit pe fondul dominarii noastre, nu intamplator.