FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 1-0

Eugen Neagoe îl bate pe Dan Alexa și duce Sepsi OSK pe podiumul provizoriu al Ligii 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 august 2018 18:46

Sepsi OSK a trecut de Dunărea Călărași, scor 1-0, în primul meci al etapei cu numărul 7 din Liga 1.

Eugen Neagoe a pregătit excelent partida. A luat cu asalt poarta lui Straton încă din debut, iar strategia a dat roade. Macedoneanul Marko Simonovski a reluat cu capul din 6 metri, după o acțiune în care mingea a survolat secunde bune careul Dunării.

Ostilitățile nu s-au schimbat. Sepsi nu s-a retras, a continuat să pună probleme, același Simonovski fiind aproape de dublă în minutul 30, când a lovit bară după o fază fixă. Repriza secundă a fost o luptă oarbă, fără ocazii mari de gol, excepții făcând fazele fixe.

Dunărea pierde primul meci în deplasare din istorie în Liga 1 și rămâne cu doar 9 puncte acumulate în 7 etape, iar Sepsi urcă pentru moment pe podium.