FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL

Steaua reuşeşte să marcheze de 5 ori într-un meci după 28 de etape!

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2009 00:00

Steaua a evoluat într-o manieră entuziasmantă în faţa Oţelului Galaţi, reuşind să puncteze de nu mai puţin de 4 ori pînă în minutul 70.

Reuşitele lui Bogdan Stancu, Pantelis Kapetanos, Dayro Moreno, penalty-ul transformat de Goian şi golul jubiliar al lui Toja au decis soarta unui meci ce a fost controlat de gazde de la un capăt la celalălt.

Interesant este că Steaua n-a mai înscris atîtea goluri într-un singur meci de la partida din etapa a 8-a cu Gaz Metan Mediaş (jucată tot în Ghencea), cînd elevii lui Marius Lăcătuş au  cîştigat cu 4-0 (goluri Semedo 2, Nicoliţă şi Kapetanos).

Partida cu Gazul s-a jucat pe 21 septembrie 2008. Astăzi sîntem în 1 mai 2009. ;)

UPDATE » În ultimele minute ale jocului, Kapetanos a dus scorul la 5-0 cu o lovitură precisă de cap, acesta fiind şi scorul final al meciului. Ultima oară cînd Steaua a marcat de 5 ori într-un meci: partida cu Gloria Buzău de pe teren propriu, din ultima etapă a sezonului trecut!