FOTBAL  »  Superliga  »  CS OTOPENI - FARUL 6-0

CS Otopeni se desparte de Liga I după o victorie de senzaţie cu Farul

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 iunie 2009 00:00

CS Otopeni se desparte de Liga I după o victorie concludentă în faţa Farului. Elevii lui Liviu Ciobotariu s-au impus graţie golurilor marcate de Victoraş Iacob, Sorin Pană, Octavian Drăghici şi Vali Negru.

Citeşte aici comentariul liveTEXT al partidei!

Meciul CS Otopeni - Farul va începe la ora 20:00 şi va fi transmis de GSPTV 4. Pe GSP.RO ai fazele VIDEO în timp real.

În minutul 3, Cristi Constantin şutează din colţul careului, însă portarul Farului reţine.

În minutul 4, Victoraş Iacob deschide scorul cu o lovitură de cap din faţa porţii.

În minutul 30, Rusmir se infiltrează printre doi adversari, trage de la 10 metri, dar mingea trece puţin peste poartă.

În minutul 32, Victoraş Iacob majorează avantajul gazdelor cu un şut superb din marginea careului.

În minutul 50, Victoraş Iacob urcă scorul la 3-0 cu un şut din interiorul careului, după o pasă primită de la Cristi Constantin.

În minutul 58, Vali Negru scapă singur cu portarul Curcă, pe care îl învinge cu un şut din 11 metri şi duce scorul la 4-0.

În minutul 76, Pană şutează superb de la 22 de metri şi urcă scorul la un neplauzibil 5-0.

În minutul 85, Drăghici reuşeşte şi el să înscrie cu un şut din interiorul careului, după o minge bîlbîită în careu de oaspeti.