Alte știri din fotbal
Culisele transferului lui Anderson Ceara la FCSB » Salariul și procentul păstrat de Csikszereda
0
Reduceri masive! Dinamo a lansat abonamentele pentru sezonul viitor
0
CFR Cluj are un nou antrenor! Ioan Varga a dezvăluit numele: „Sper să fie o lovitură pentru noi”
0
Paul Papp și alți 7 jucători pleacă de la Petrolul! » Insolvența bate la ușă, iar datoriile sunt SF: 9,3 milioane de euro
0
Știri din fotbal internațional
Lovitură de jumătate de miliard! » Real Madrid a semnat cel mai lung și scump acord de sponsorizare din La Liga
0
Manchester City pregătește revoluția după Guardiola! Opt jucători pot pleca de la vicecampioana Angliei
0
A rămas fără suporteri! Naționala Iranului, lovită dur în SUA
0
„E mai bun decât Mourinho” » Iker Casillas propune un antrenor spaniol din La Liga
0
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
1
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
7
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Franța îi interzice accesul în țară ministrului israelian de finanțe, ...
Libertatea
Șoferul camionului care a făcut dezastru în Constanța susține că i s-a ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Cazul șoferului de TIR care a provocat carambolul din Constanța. Poate o ...
Libertatea
DAȚI 1 LEU PENTRU ȚIGĂNIE, VA ROG FRUMOS.
a platit 1.2 milioane la televizor, in contractul care a ajuns la LPF suma de transfer scrisa pe contract era de numai 200.000 de euro :)) si-a dat seama si Mitica ca ceva e putred in Danemarca :))) nu ma indoiesc ca Chipciu nu o sa ajunga la Steaua, insa daca v-a fi asa Gigi trebuie sa scoata valiza cu 1.2 milioane si sa plateasca si 300.000 de euro impozit la stat. Chiar si asa suma aceasta reprezinta numai 50% din jucator, adica procentele pe care le i-a Steaua de la FC Brasov. Cat despre restu de 50% care le detin Sporting Pitesti si Badea nu stiu ce o sa se intample. :)) probabil alte 1.2 milioane + inca 300.000 impozit la stat. :) si atunci chiar merita Chipciu 3 milioane de euro !?
ce nebun e Gigi, auzi la el 100% e jucatorul lui :)) Smecher rau si Neculaie asta, nu i-a aratat actele , probabil vrea sa de-a si el Brasovu pe 50 de bani! :))
Deci a platit 1,2 milioane???? pai de unde sa dea Dinamo tot atat??? Daca aia de la Inter nu accepta inseamna ca-si fura propriul club, in favoarea altuia: DInamo!!! ALO DNA????
Nimic din ce am comentat despre acest transfer nu insulta Steaua si nici nu face partizanat pentru Dinamo, ambele echipe fiind conduse de oameni certati cu legea. Singurul lucru trist este ca prostiile spuse de un infractor notoriu sunt publicate. Asta este incorect fata de publicul care vrea sa se informeze corect. Inchid subiectul aici. Sarb. fericite....
Chipciu el al Stelei,Dinamo se oftica ca nu l-a luat ea..adica oricum nu dadeau ei 1,200,000 euro pe el..de unde sa dea atat,cand ei nici nu au facut transferuri in vara....asa ca Dinamo sa se lase de vrajeli,prostii si ra.haturi din astea...Chipciu e al Stelei 100% ...luati-l voi intai pe Parvulescu prima data,sa vedem daca puteti sa il luati si pe ala :)) Cumparati si voi ca G.Becali si mai vb ! FCSB
UUPPSSSS s-au bagat si GIBONII in seama ca nu aparusera de mult pe nicaieri !!!
@simpatiq87 - dintre noi doi, tu esti cel care vorbeste in necunostinta de cauza. Una este dreptul federativ (la acest drept se refera starea de proprietate), alta este transferul sau imprumutul la o echipa. Daca eu cumpar drepturile federative ale unui jucator de la Steaua, jucatorul poate juca la Steaua transferat definitiv, dar in biz sunt doar eu. Starea de proprietate nu se refera doar la obiecte (ca in cazul descris de mine cu casa), ci si in cazul unor drepturi (federative la fotbal, de autor in arta, etc). Esti un pic mai lamurit acum?
Cand a fost sa cumpere jucatorul Brasovul l-a platit doar jumatate, iar acum cand cand se culeg fructele, Brasovul vrea sa poata negocia singur. Nu prea se poate. Poate ca in hartii apar 10 lei, iar pretul real este de 100. Si Sporting are dreptul la prajitura.
In padurea cu alune aveau casa 3 catei,vine vorskla si le spune nu treceti de turul 3...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.