FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - STEAUA, AZI, 21:30, ÎN DIRECT LA DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Veşti bune pentru Stoichiţă » Pîrvulescu e apt pentru meciul cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 martie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 31 martie 2012 11:43

În urmă cu o săptămînă, în timpul partidei cu Gaz Metan Mediaş, Paul Pîrvulescu s-a accidentat şi a fost înlocuit înaintea finalului primei reprize.

În minutul 37, Alex Muntean a şutat spre poarta lui Tătăruşanu, dar mingea s-a oprit în piciorul lui Pîrvulescu, aflat la 3 metri distanţă. Fostul medieşan n-a mai putut continua partida, acuzînd o entorsă la gleznă şi a fost înlocuit două minute mai tîrziu cu Tatu.

În urma unor investigaţii, verdictul oferit de medicii a fost pauză de o săptămînă, accidentarea nefiind una gravă. În aceste condiţii, Stoichiţă va putea miza diseară şi pe fundaşul stînga Paul Pîrvulescu, urmînd ca acesta să fie titular.