FOTBAL  »  Superliga  »  STRANIERI

Victorie pentru Cristi Chivu. Vezi galerie foto!

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 octombrie 2007 00:00

Cristian Chivu, capitanul nationalei Romaniei, a fost integralist la Inter si a evoluat fundas central stanga, facand pereche in centrul defensivei lui Inter cu columbianul Ivan Cordoba.

Internazionale Milano, campioana Italiei, s-a impus cu 1-0 in meciul de campionat de la Reggina dupa un gol marcat in prima repriza de brazilianul Adriano.

AS Roma si Napoli au incheiat la egalitate, 4-4, la capatul unui meci nebun in care oaspetii au deschis scorul prin Ezequiel Lavezzi, Roma a condus cu 2-1 la pauza, goluri Totti si Perrotta, Hamsik a egalat imediat dupa pauza, Roma a condus cu 3-2 si 4-3, goluri De Rossi si David Pizarro, insa Napoli a egalat de fiecare data prin reusitele lui Gargano si Zalayeta.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”