FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC BOTOȘANI 2-1

VIDEO » Astra câștigă în inferioritate cu FC Botoșani, 2-1, și se distanțează de Dinamo în lupta pentru un loc de play-off

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 decembrie 2017 21:55

Astra a câștigat meciul din ultima etapă înainte de pauză, 2-1 cu FC Botoșani, și s-a distanțat la 4 puncte de Dinamo.

În minutul 8, băieții lui Edward Iordănescu au obținut un penalty, prin Belu, care a fost faultat în careu de Oaidă, iar Ioniță a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă.

Giurgiuvenii au rămas în 10 după o jumătate de oră de joc, când Abang a comis un fault dur la Andrei Burcă și a fost eliminat direct.

Moldovenii au egalat tot de la punctul cu var, în minutul 63, după ce Iliev l-a faultat inexplicabil pe Roman. Moruțan a marcat de la 11 metri.

Cu 5 minute înainte de final, giurgiuvenii au scăpat pe contraatac, iar Belu a stabilit scorul final.

Astra - FC Botoșani 2-1