FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CEAHLĂUL

VIDEO Astra - Ceahlăul 2-1 » Giurgiuvenii cîştigă cu un gol marcat în minutul 87 şi trec peste Dinamo şi ASA Tîrgu Mureş în clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 22:27

Astra Giurgiu a cîştigat greu meciul cu Ceahlăul de pe teren propriu, scor 2-1. Golul victoriei gazdelor a fost marcat cu 3 minute înainte de final.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI VIDEO GOLUL LUI BUDESCU!

VEZI GOLUL LUI PAVEL!

VEZI VIDEO GOLUL LUI BUKARI!

Budescu a deschis scorul în minutul 43 după ce a transformat un penalty. Imediat după pauză Ceahlăul a egalat prin Andrei Pavel, după ce Yahaya a comis o greşeală uriaşă.

Bukari a adus cele 3 puncte în dreptul Astrei după ce a tras bine la colţul scurt de la 20 de metri şi a înscris.

Astra trece peste ASA Tîrgu Mureş şi Dinamo şi urcă pe locul 4, avînd 22 de puncte. Ceahlăul rămîne pe 13, cu doar 13 puncte.

Echipele de start:

Astra: Lung jr. - Pliatsikas, Găman, Yahaya, Joaozinho - Seto, Laban - Enache, Cristescu, De Amorim - Budescu

Rezerve: Arbatzis, Rus, Alibec, Al. Ioniţă II, Florescu, Bukari

Ceahlăul: Calancea - Dumitraş, Marc, Ichim, Slavickas - Tăbăcariu, Onciu - Popadiuc, Ştefănescu, Margină - Pavel

Rezerve: Jovic, Gheorghiu, Gorea, Căruţă, Mateciuc, Ţepeş, Mîndruşcă