FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - CSMS IAŞI 2-2

VIDEO Ceahlăul - CSMS Iaşi 2-2 » Nemţenii au revenit spectaculos în repriza secundă

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 25 octombrie 2014 17:59

Ceahlăul a pierdut etapa trecută la Ploieşti, scor 2-0, iar după prima repriză din meciul de pe teren propriu cu CSMS Iaşi scorul era 2-0 în favoarea oaspeţilor. Nemţenii au avut însă o repriză secundă foarte bună, în care au marcat prin Cîrjan şi Mîndruşcă şi au reuşit să smulgă un punct important.

În urma acestui rezultat Ceahlăul urcă pe locul 11, cu 13 puncte, în timp ce CSMS Iaşi rămîne pe 17, cu doar 6 puncte, la egalitate cu Oţelul.