FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - U CLUJ

VIDEO CFR - Universitatea Cluj 1-0 » Gazdele cîştigă cu un gol marcat în minutul 94 şi egalează Steaua în fruntea clasamentului

Articol de GSP - Publicat luni, 29 septembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 29 septembrie 2014 23:22

CFR Cluj a egalat-o pe Steaua în fruntea clasamentului, cîştigînd pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 1-0, graţie unui gol marcat în ultimele secunde.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI AICI GOLUL VICTORIEI!

Mengolo a fost eliminat după ce a încasat al doilea cartonaş galben în urma unei simulari stupide, în minutul 34. CFR Cluj a avut ocazii, însă nu a reuşit să îl învingă pe excelentul Veselovsky pînă în minutul 94, cînd Tiago Lopes a marcat în urma unei bîlbîieli în careul oaspeţilor.

Aceasta este a 3-a înfrîngere consecutivă a lui George Ogăraru pe banca Universităţii Cluj.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj rămîne pe locul 2, cu 22 de puncte, la egalitate cu Steaua, însă cu un golaveraj mai slab, în timp ce U Cluj e pe 14, cu 8 puncte, la doar 4 de locul 8.

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Guima, Ivanovski  - Tade
Rezerve: Vîtcă, T. Lopes, Ene, Petrucci, Christian, Dore, Păun

U Cluj: Veselovski - Ciupe, Skvorci, Ninu, Muşat - Bucşa, Lungu  - Paulinho, Cristocea, Viveiros - Mengolo
Rezerve: Niculescu, Bratu, R. Costin, Fl. Achim, Boutadjine, Stojanovici, Ceppelini