FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - FC BOTOŞANI

VIDEO CS U Craiova - FC Botoşani 2-1 » Oltenii sînt invincibili cu Sorin Cîrţu şi Emil Săndoi pe bancă!

Articol de - Publicat sambata, 01 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 noiembrie 2014 19:58

CSU Craiova s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la FC Botoşani, graţie golurilor marcate de Băluţă şi Brandan. Pentru oaspeţi a înscris Vaşari.

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

VIDEO cu golul lui Băluţă!

VIDEO cu reuşita lui Vaşvari!

VIDEO cu golul fabulos marcat de Brandan!

Cele două echipe au început prudent meciul, iar fazele de poartă au lipsit în primele 25 de minute ale meciului. Oltenii au reuşit apoi să preia conducerea partidei şi Bălută a deschis scorul cu un şut din cădere, după centrarea bună a lui Vătăjelu (28).

Cei de la FC Botoşani au reintrat repede în joc. Ngadeu a fost lovit cu talpa de Tîrnăcop în careu, iar Alexandru Tudor a acordat penalty. Vaşari a transformat fără emoţii, restabilind egalitatea (32).

În minutul 53, oaspeţii au rămas în 10, după ce Ngadeu a văzut al doilea galben. Brandan s-a dovedit decisiv în minutul 71, cînd a marcat un gol fabulos din lovitură liberă, aducîndu-i pe olteni în avantaj.

CS U Craiova a cîştigat cu 2-1, oltenii fiind neînvinşi de cînd echipa a fost preluată de Sorin Cîrţu şi Emil Săndoi, cu şapte victorii şi două remize în toate competiţiile. Ultima înfrîngere a oltenilor a fost în faţa Astrei, scor 5-0, într-un meci jucat cu două luni în urmă.

Echipele de start:

CS U Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Madson, Brandan - Băluţă, Bawab, Tîrnăcop - Nuno Rocha

FC Botoşani: Lazar - Homei, Ngadeu, Tincu, Acsinte - Fulop, Vaşvari, Crotioru - Ivanovici, Hadnagy, Martinus