FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - CONCORDIA CHIAJNA, 18:00, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP

VIDEO » Egalul nimănui » ACS Poli și Chiajna se anihilează reciproc și așteaptă play-out-ul

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 martie 2017 16:20

ACS Poli și Concordia Chiajna au remizat astăzi, în primul meci al ultimei etape din sezonul regulat, scor 1-1.

FINAL » ACS Poli - Chiajna 1-1 (Șeroni 90 / Albu 10) / VIDEO
Vezi AICI liveTEXT

Concordia a deschis scorul în minutul 10, grație unei lovituri superbe de cap a lui Albu, care l-a luat prin surprindere pe Straton.

Bănățenii au egalat în minutul 90, prin Șeroni, care a marcat în urma cu capul în urma unei faze fixe, profitând și de ieșirea neinspirată a lui Bălgrădean.

Timișorenii au rămas pe locul 13, cu 14 puncte, urmând ca în play-out să intre cu șapte puncte.

De partea cealaltă, ilfovenii încheie sezonul regulat cu 25 puncte, pe locul 11, urmând ca după înjumătățirea punctelor să aibă 13 puncte.

Echipele de start:

ACS Poli: Straton - Străuț, Scutaru, Cînu, Șeroni - Artean, Soljic - Bărbuț, Croitoru, Fucek - Pedro Henrique
Rezerve: Curileac, Neagu, Bocșan, Poparadu, Popovici, Bîrnoi, Vasi
Antrenor: Ionuț Popa

Chiajna:  Bălgrădean - Bărboianu, Melinte, Albu, Popescu - Răsdan, Costin - Serediuc, Herea, Ciobanu - Răducanu
Rezerve: Drăghia, Dobrosavlevici, Feussi, Fota, Cristescu, Munteanu, Alexandru
Antrenor: Dan Alexa