LIGA 1    •   DINAMO - GAZ METAN 2-0

VIDEO & FOTO » Dinamo revine pe primul loc în Liga 1 după 2-0 cu Gaz Metan

Foto: Raed Krishan +22 FOTO
Foto: Raed Krishan

Sambata, 03 Martie 2012

Dinamo a revenit pe prima treaptă a Ligii 1, după 2-0 cu Gaz Metan Mediaş.

Cătălin Munteanu a deschis scorul în minutul 11, din penalty, fază la care fundaşul dreapta al Gazului, Radu Zaharia, a fost eliminat pentru o intervenţie imprudentă. Ionel Dănciulescu a majorat diferenţa în minutul 28, cu o lovitură de cap din apropiere.

Dinamo devine a doua echipă românească învingătoare pe "Naţional Arena", după Steaua.

Click aici pentru defăşurarea liveTEXT a partidei!

Vezi mai jos o galerie foto de la meci, dar şi golurile în format video!

Echipele de start:
Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Dr. Grigore, Moţi, Scarlatache -  L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae
Rezerve: Naumovski, Pulhac, D. Stoica, Platini, C. Matei, Ţucudean, Strătilă

Gaz Metan: Pleşca - R. Zaharia, Frăsinescu, Markovici, Buzean - Issa Ba, Cr. Todea - R. Avram, Tahar, C. Petre - Fl. Bratu
Rezerve: Buchta, M. Ciucă, Al. Muntean, Dudiţă, Breeveld, Fl. Lazăr, Roman

Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti)
Asistenţi: Adrian Ghinguleac (Bucureşti) şi Sebastian Stoianof (Constanţa)
Arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)

Comentarii (408)

lukasoil3  •  21 Martie 2012, 18:38

Comentariul tău...â

becapiti  •  04 Martie 2012, 11:14

La Gazu, in afara de nimic, nu am vazut nimic! S-au cheltuit degeaba banii pe cantonamente ca echipa e obosita, lipsita de idei, ... cam lipsita de toate, chiar si de respect fatza de suporteri.

samertx  •  04 Martie 2012, 00:55
Postat de terminatorul2 pe 04 Martie 2012, 00:42

Corect.

Hai măi, recunoaște că Dinamo joacă bine, că pasează bine, că aruncă pase verticale ce-i destabilizează pe adversari!!! Ce-i greu să recunoști superioritatea altuia??

Vezi toate comentariile (408)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-