FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN 3-0

VIDEO + FOTO Dinamo trăiește! "Câinii" și-au demolat adversarul în primul meci din play-out: goluri pentru Mihai Popescu și Moldoveanu

Articol de GSP - Publicat luni, 12 martie 2018 21:58

Dinamo a început cu dreptul play-out-ul, chiar dacă n-a avut o evoluție strălucită. "Câinii" au învins-o pe Gaz Metan pentru a 3-a oară în acest sezon. Acum a fost 3-0.

De trei ori marcase Dinamo în poarta Gazului și la precedentele două întâlniri din acest sezon. A fost 3-0 la Mediaș și 3-1 în celălalt meci din "Ștefan cel Mare".

Ivan Pesici a deschis scorul în minutul 35, după o pasă a lui Mahlangu. S-a făcut 2-0 după golul lui Mihai Popescu din minutul 74. Acesta a reluat din apropiere. Moldoveanu a închis tabela, care e la primul său gol în Liga 1.

Dinamo adună 23 de puncte după acest meci și e pe primul loc în play-out. Gaz Metan rămâne pe 7, cu doar 8 puncte.

FINAL DINAMO - GAZ METAN 3-0 (I. Pesici 35, M. Popescu 74, Moldoveanu 90+3)

AICI LIVETEXT PARTIDA! / VEZI VIDEO

Echipele de start:

• Dinamo: Penedo - Romera, M. Popescu, Katsikas, Vl. Olteanu - Mahlangu - Torje, Nistor, Pesici, Salomao - D. Popa
    Rezerve: Muțiu, Nica, Monrtoy, Hanca, Dudea, Moldoveanu, Corbu
    *Hanca are probleme medicale, așa că în locul său va fi folosit Torje. Decizia s-a luat cu puțin timp înaintea startului partidei

• Gaz Metan: Pleșca - Popovici, Fytanidis, Sîrghi, Bușu - I. Neagu, Rosado, I. Cristea - Olaru, Caiado, Rondon
    Rezerve: Greab, Chamed, Diogo Gomes, P. Pîrvulescu, R. Romeo, Tîrcoveanu, Lopes Fernandes

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”