FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GAZ METAN 1-1

VIDEO + FOTO Rapid - Gaz Metan 1-1 » Mircea Bornescu îi îngroapă pe giuleşteni în prelungiri!

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 august 2014 00:00 / Actualizat vineri, 08 august 2014 23:04

Gaz Metan obţine un egal nesperat în Giuleşti, 1-1 cu Rapid, cu un gol marcat în prelungiri după o gafă monumentală a lui Mircea Bornescu.
Medieşenii au început în forţă meciul, însă Figliomeni (6) şi Buziuc (11) n-au reuşit să-l învingă pe Bornescu. Rapidul a dat lovitura pe final de repriză, cînd Pancu a reluat în plasă din doi metri.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

După pauză, ”vişiniii” s-au mulţumit să rămînă în defensivă, lucru care i-a costat chiar în finalul meciului. Bornescu, la 30 de secunde după o paradă senzaţională, a scăpat copilăreşte un balon simplu, iar Llullaku, aflat la locul potrivit, l-a împins în poartă.

Echipele de start:
Rapid: Bornescu - Tînc, Al. Iacob, Mera, M. Stoica - Săndulescu, E. Dică - Al. Coman, Pancu, Cojocnean - Ciolacu
Rezerve: Drăghia, Savin, V. Negru, Fl. Călin, N. Vasile, I. Roşu, Martin

Gaz Metan: Pleşca - V. Creţu, Mujdragici, Muth, Szilagyi - Todea, Tahar -  C. Petre, Figliomeni, R. Romeo - Buziuc
Rezerve: Buchta, Fl. Ilie, Buzean, Llullaku, R. Avram, D. Roman, Enescu

1-0, Daniel Pancu