FOTBAL  »  Superliga  »  CSMS IAŞI - PANDURII 3-0

VIDEO Iaşiul scapă de pe ultimul loc, după 3-0 cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 28 noiembrie 2014 22:23

CSMS Iaşi obţine doar a doua victorie în actualul sezon, 3-0 cu Pandurii, şi evadează de pe ultimul loc al Ligii 1.
Moldovenii s-au distrat cu formaţia lui Petre Grigoraş, impunîndu-se fără drept de apel. Matulevicius a marcat în proprie poartă în minutul 11, pentru ca Bole să dubleze avantajul şase minute mai tîrziu. Scorul final a fost stabilit în partea secundă de Bosoi cu un şut de la marginea careului.