FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CEAHLĂUL 3-1

VIDEO Pandurii continuă seria victoriilor cu un 3-1 în faţa Ceahlăului

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 august 2012 00:00 / Actualizat vineri, 03 august 2012 23:25

Pandurii Tg. Jiu are procentaj de 100% victorii în acest sezon, cîştigînd astăzi a treia partidă, 3-1 cu Ceahlăul, din tot atîtea meciuri.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Petre Grigoraş a reuşit să-l revitalizeze pe Mihai Răduţ. Împrumutat de la Steaua, mijlocaşul s-a dezlănţuit în acest sezon, ajungînd la trei goluri după "dubla" de astăzi. A deschis scorul în minutul 40 cu un voleu la care Jovici n-a avut replică. Maxim l-a imitat cinci minute mai tîrziu cu o reluare superbă cu latul.

Tot Răduţ avea să aibă însă ultimul cuvînt de spus, marcînd pentru 3-0 în repriza secundă cu un gol marca Ibrahimovici. Mijlocaşul a reluat în plasă cu călcîiul o minge trimisă din corner, lobîndu-l pe portarul Jovici.

Margină a redus din handicap în minutul 60 cu un şut pe sub Mingote. Ceahlăul ar fi putut chiar să egaleze, dar Mingote a fost protejat de barele porţii sale la şuturile lui Golubovici (78) şi Margină (85).

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

PANDURII: Mingote - Unguruşan, Viera, Mamele, Vlad - Voiculeţ, Nistor, Răduţ - Maxim, Matulevicius, Ibeh

Rezerve: Lazar, Ad. Rusu, C. Cristea, Al. Grigoraş, Lemnaru, Băcilă, Boutadjine

CEAHLĂUL:  Jovic - Marc, Ichim, Viţelaru, Ţepeş - Monroy, Tolimir - Constantinescu, Onciu, Stana - Golubovic
Rezerve: Jicha, Cazan, Drugă, Bădescu, Margine, Pavel, Lukanovici