FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VIITORUL 1-1

VIDEO Pandurii - Viitorul 1-1 » Astra rămâne lider!

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2016 22:24

Pandurii și Viitorul au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1, iar gorjenii au ratat oportunitatea de a trece pe primul loc în clasament.

VIDEO cu golurile

Nicoliță a ratat prima mare ocazie a meciului, în minutul 11, când șutul său a fost respins de Stanca.

Imediat după pauză, Pandurii a deschis scorul prin Nicoară, care a reluat în poartă centrarea trimisă de Ciucur.

În minutul 72, Vlad Rusu a restabilit egalitatea, după ce a preluat elegant și l-a lobat superb pe Stanca.

Viitorul ar fi putut trece în avantaj câteva minute mai târziu, însă șutul lui Ioan Filip de la peste 20 de metri a lovit bara.

De cealaltă parte, șutul la colțul lung al lui Ivan  Hora, din minutul 89, a fost respins  în corner de Pecanha.

Ratarea oprtunității de a trece pe prima poziție a clasamentului nu este singura pierdere suferită de Pandurii după acest meci. Săpunaru a ieșit accidentat în minutul 59, acuzând dureri mari la gleznă.