FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - ACS POLI TIMIȘOARA 4-1

VIDEO Șah mat Cernat » Cu veteranul în mare formă, inclusiv un gol de la 30 de metri, Voluntariul s-a impus ușor în fața Timișoarei, 4-1, și e în cărți pentru play-off

Articol de - Publicat duminica, 11 septembrie 2016 00:00

FC Voluntari joacă excelent. E închegată, are un atac interesant, fundași laterali ofensivi și implicați, siguranță de la Maftei și un geniu în atac.

Florin Cernat. Ieri, fotbalistul de 36 de ani a marcat de două ori, a dat o pasă decisivă și a reușit alte combinații excelente cu Marinescu, Ivanovici și Filipov. Primul dintre cei trei a deschis scorul, șut impecabil din voleu, lângă bară (20). Iar apoi a intrat în scenă fostul decar de la Dinamo Kiev.

Click aici pentru VIDEO!

O singură sincopă

I-a pasat lui Popadiuc pentru 2-0, a transformat penalty-ul de 3-1 și, în minutul 85, a reușit faza meciului. L-a săltat pe Curileac de la 30 de metri, după ce portarul Timișoarei, nesigur tot meciul, a respins până la el o minge buclucașă, pierdută în careu.

Gazdele au avut doar câteva momente de pierdere, după minutul 70. Când Balaur s-a încurcat de câteva ori și i-a dat emoții lui Bornescu. Apoi, Henrique, debutant în acest sezon, l-a învins pe fostul portar al Craiovei.

S-a încheiat 4-1, Voluntariul e pe loc de play-off. Și, la cum evoluează, are toate șansele să rămână acolo.

4 pase de golare Cernat: e pe primul loc în clasamentul assist-urilor, peste dinamovistul Hanca (3)