FOTBAL  »  LIGA 2  »  CHINDIA - AEROSTAR 3-2

Chindia Târgoviște a învins Aerostar Bacău, 3-2, și a urcat pe locul 1 în Liga 2

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 februarie 2019 14:42

Astăzi s-a reluat Liga a 2-a din România cu meciul dintre Chindia Târgoviște și Aerostar Bacău din etapa a 22-a, scor 3-2.

Trupa lui Florin Bratu a condus de două ori partida și a fost foarte aproape să dea lovitura, însă de fiecare dată Chindia, echipa pregătită de Viorel Moldovan a revenit.

Dudu a deschis scorul pentru moldoveni în minutul 6, iar Cherchez a egalat din penalty în minutul 27. După revenirea de la cabine, Vraciu i-a adus din nou în avantaj pe cei de la Aerostar, dar imediat Neguț a egalat. Lovitura a fost dată pe final de Șerban, care a marcat golul victoriei târgoviștenilor în minutul 82.

Chindia a urcat pe primul loc în Liga a 2-a, cu 47 de puncte, la o lungime peste urmăritoarea Sportul Snagov. De partea cealaltă, Aerosotar e pe poziția a 15-a, cu 22 de puncte.

FINAL: Chindia - Aerostar 3-2
Au marcat: Cherchez pen. '27, Neguț '62, A. Șerban '82 / Dudu '6, Vraciu '49