FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - CHINDIA 1-4

CS MIOVENI - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 1-4 // VIDEO Formația lui Viorel Moldovan urcă pe locul secund în Liga 2! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2019 19:26

Chindia Târgoviște s-a impus în deplasarea de la CS Mioveni, scor 4-1, și urcă pentru moment pe locul 2 în clasamentul din Liga 2.

Vezi statistici detaliate despre înfruntare și clasamentul LIVE

Formația pregătită de Viorel Moldovan a deschis scorul în minutul 25 prin Marius Martac. Misiunea le-a fost facilitată de eliminarea lui Ionuț Rădescu. Mijlocașul gazdelor a primit al doilea cartonaș galben pentru simulare în minutul 45.

Căpitanul Cristian Cherchez a făcut 2-0 din penalty în minutul 60. Simon Măzărache, omul de încredere al lui Daniel Oprița, a redus imediat din diferență, în minutul 63.

Mihai Neicuțescu, fotbalistul de 20 de ani împrumutat de la Dinamo, a făcut 3-1 în minutul 81. Scorul final a fost stabilit de Daniel Florea, fostul atacant al Astrei Giurgiu, în al treilea minut de prelungire.

Chindia Târgoviște urcă provizoriu pe locul 2, cu 54 de puncte, unul mai puțin decât liderul FC Snagov. CS Mioveni rămâne pe locul 7, cu 38 de puncte.

Clasament Liga 2

clasament

CS Mioveni - Chindia Târgoviște 1-4
Au marcat: Măzărache '63 / Martac '26, Cherchez '61 (pen.), Neicuțescu 81, D. Florea 90+3