FOTBAL  »  LIGA 2  »  F.C. ARGES-MECI NEBUN

F.C. Argeş-Karpaty Lvov 3-5

Articol de GSP - Publicat luni, 04 februarie 2008 00:00

Chiar dacă antrenorul Ionuţ Badea nu a dorit să joace cu echpe din spaţiul ex-sovietic, o schimbare de ultimă oră în program a făcut ca adversar să fie Karpatî Lvov. A rezultat un meci nebun cu 8 goluri şi mulţi accidentaţi. Partida a fost caştigată de Karpatî Lvov cu scorul de 5-3, după ce în minutul 60 F.C. Argeş conducea cu 3-2. Iulian Tameş a ieşit accidentat in minutul 60 necesitând trasportul la spital, iar Cristi Tănase, Iordache şi Dulcea au avut nevoie doar de intervenţia medicului. Lotul Argeşului a revenit în ţară sâmbătă, în jurul orei 9,45, şi a ajuns în Piteşti la 12.30. Duminică, jucătorii au avut zi liberă, iar astăzi, la ora 15,00, este programat un antrenament. Mâine seară se va pleca în al doilea cantonament, dar nu tot în Turcia, ci în Cipru, la Aya Napa