FOTBAL  »  LIGA 2  »  ASU POLI - DUNĂREA 2-1

ASU Poli, victorie dramatică cu Dunărea Călărași! Timișorenii au marcat golul victoriei în ultima fază » Cum arată clasamentul

În primul meci al etapei a 6-a, ASU Poli Timișoara joacă acasă cu Dunărea Călăraș

Articol de GSP - Publicat vineri, 30 aprilie 2021 16:58 / Actualizat vineri, 30 aprilie 2021 23:48

În primul meci al etapei a 6-a din play-off-ul Liga 2, ASU Poli Timișoara a câștigat meciul cu Dunărea Călărași, scor 2-1.

Paritda a un start echilibrat de meci, ambele echipe anihilându-se reciproc. Ulterior, jocul s-a deblocat în minutul 32, când Poli a deschis scorul.  Ivanovici a reluat din 6 metri, cu latul, și l-a învins pe portarul Began.

Timișorenii s-au bucurat doar patru minute de avantaj. Alami a egalat în minutul 36, marcând cu un șut violent, de la 20 de metri.

Cele două echipe au continuat să joace de la egal la egal, iar meciul se îndreapta spre egal. Cu toate acestea, în minutul 90+3, Poli a dat lovitura. La ultima faza, Casado a marcat golul victoriei, marcând cu capul din 6 metri.

ASU Poli Timișoara - Dunărea Călărași 2-1

ASU Poli Timișoara - Dunărea Călărași, echipele de start:

ASU POLI TIMIȘOARA: Păduraru – C. Jurj, Bocșan, Scutaru, Pamfile – Codrea, Coadă – D. Radu, R. Rus, P. Ivanovici – Radunovic
Rezerve: Cuzmanovici - Mera, Manea, Casado, Popovici, Axente, Andrei, Muntenau, Sofran
Antrenor: Dan Alexa

DUNĂREA CĂLĂRAȘI: Began – I. Sîrbu, Wiktorski, Bg. Șandru (cpt.), Sălceanu, Cr. Pușcaș, A. Lopez, Acolatse, Alami, Kanda, Val. Alexandru
Rezerve: I. Alexandru – M. Fotescu, Cârstocea, Bud, Țenea, Ciucur, Andr. Rus, Djuric, C. Petre
Antrenor: Cristi Pustai

Stadion: „Dan Păltinişanu” (Timişoara)
Arbitru: Chitu Marius (Târgovişte) / Asistenți: Pucheanu Florin (Ulmi) și Bojan Cosmin (Târgu Mureş)

VIDEO Bornescu, soluție pentru creșterea calității campionatului: „Ultimul loc din play-off să dea baraj cu o echipă din Liga 2”

EXCLUSIV Clubul din play-off-ul Ligii 2 cu buget de podium în prima ligă: „Totul este plătit la zi, avem cele mai bune condiții”

EXCLUSIV/VIDEO Joacă la Rapid și e patron de academie la 24 de ani: „Mă îmbrac doar de la second hand”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”