FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 20

Liga 2 // Chindia Târgoviște urcă pe locul 1 după o victorie dramatică! Situație incredibilă în clasament: 5 echipe despărțite de 3 puncte

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 decembrie 2018 16:03

Etapa 20 din liga secundă a strâns și mai tare lupta pentru promovarea în Liga 1. "U" Cluj a trecut de Metaloglobus, scor 1-0, în timp ce Chindia Târgoviște s-a impus pe final, scor 2-1, contra lui ASU Poli Timișoara.

Chindia, formația pregătită de Viorel Moldovan, nu capitulează în lupta pentru promovare. Pe un frig pătrunzător, dâmbovițenii au întors soarta partidei cu ASU Poli în ultimul sfert de oră. Golurile au fost marcate de Alin Dudea, fostul fundaș al lui Dinamo, în minutul 74, respectiv de Andrei Lungu în ultimul minut al timpului regulamentar.

Tot azi, "U" Cluj a obținut o victorie vitală în deplasarea de la Metaloglobus. Vezi detalii AICI!

Chindia este prima la finalul etapei cu numărul 20, cu 44 de puncte. E urmată de CS Snagov, cu 43, de Clinceni și Petrolul cu 42 de puncte, și de U Cluj cu 41 de puncte.